Metodun Yankı Şanzımanı

Deniz dişli kutusu kutusu delik sistemi genel olarak paralel şaft delik sistemi, GÖNÇELİ Şanzıman montajda delik alt veya altına taban kıyafeti konumlandırma için sık sık, bir kelepçe tamamlandı. (5 ° ila 20 °), yani giriş mili ve çıkış mili küçük bir açıda (5 ° ~ 20 °) olan kutunun iki eksenli ekseni (5 ° ila 20 °) °), yani, göçmen şanzıman kesişim alanı içinde, küçük bir gemi montajı küçük bir gemi dişli kutusu çözerken, pervane bir su açısı elde etmek böylece. Eğim ölçer dişli kutusu kutusu deliği sisteminin işlenmesi için özel bir yöntem yoktur ve evrensel olarak uygulanabilir bir yöntem yoktur. Ve prosesin paralel milinin kullanımı gibi böyle kutu parçaları, Gönye Şanzıman, özel aletler, tek parça, küçük toplu üretim ile eğilimler dizisi tasarlamak ihtiyacı çok ekonomik ve delik bittikten sonra bitiremiyor bitirme, Kıyaslama dönüşüm ihtiyacı, gönye dişli kutusu, büyük oranda geçiş hızı ve işleme verimliliği, Göçmen Şanzıman parçalarını değil, aynı zamanda dişli iletimi doğruluğu ve iletimi üzerinde doğrudan bir parça parçalarını azaltarak, karşılıklı eksen konumu doğruluk gereksinimlerinin modelini elde etmek zordur istikrar.

İlk olarak, konumlandırma referansı çerçeve yüzeyi olarak seçilir, böylece millerin dikey düzlemdeki kesişimi yatay düzlemdeki kesişim noktasına dönüştürülür; ikincisi, Gönye Şanzıman ekipmanı, keyfi dönüş açısına sahip yatay bir işleme merkezi ile seçilir, Aşağı doğru eğim açısının β giriş eksenine göre Gönye Şanzıman, yatay işleme merkezinin başlangıç ​​iş parçası başlangıç ​​ofset düzlemi açısı β ile işleme problemlerinde delik eğimi.

İş parçası ofset döndürme yatay işleme merkezi, yani Gönye Şanzıman, makine parçasının konumlandırılması, sıkıştırılması, ilk iş parçasının koordinat sistemi kökeninin ölçülmesi, başlangıç ​​iş parçası başlangıç ​​ofsetinin ayarlanması, makine koordinat sistemi pozisyonundaki iş parçasının tanımlandı. Tabla eğik işleme konumuna β açı ile döndürüldüğünde, Gç Kutusu, iş parçası menşeli ofsetinin, başlangıçtaki iş parçası ofsetine dayalı olarak yeni iş parçasının başlangıç ​​noktasının hesaplanması olarak hesaplanır. Bu noktada CAD çizimi yoluyla eski, gönye dişli kutusunun X, Z yönünü bulmak için çizim yoluyla eski iş parçasının koordinat sistemi kökeni ilişkisi

İşleme süreci, Gönye Gearbox koordinat ölçümünün kullanımı, teknik göstergelerin desen gereksinimlerini karşılar, Gönye Şanzıman tüm makine test dişlisi meshing doğruluğu iyidir. Ürün yeterlilik oranı ≥% 97, ekonomik faydalar çok önemlidir.